Přeskočit na obsah

Sleduj nás!

Dodanie do 5 pracovných dní

Kontaktujte nás

Jak vám arteterapie může zlepšit náladu

Dr. Michael Carson, JD
Profesor na absolventské škole profesionální psychologie na univerzitě v Denveru

Pamatujete si, jak jste jako dítě seděli s papírem a pastelkami? Volnost pohybu prstů po papíru byla vzrušující a uvolňující od stresu. Jak jste stárli, začali jste používat fixy nebo barvy.

 Každopádně to, co jsme dělali v dětství, zůstává pro mnohé drahou vzpomínkou. Nyní, když jste dospělí, vám profesionální a osobní problémy často brání v umění. Věděli jste ale, že existuje forma terapie, která využívá kreativitu a uvolňuje stres? 

Arteterapii používají miliony lidí k řešení problémů duševního zdraví a uvolnění stresu. Pokud se chcete dozvědět více o arteterapii a jejích výhodách, pokračujte ve čtení.

Co je to arteterapie a jak uvolňuje stres?

Arteterapie využívá kreativní činnosti, jako je vybarvování, koláž, kreslení, malování a sochařství, aby lidem pomohla vyjádřit své emoce.

 Arteterapeut podle Psychology Today pozoruje a zkoumá umělecká díla, zda nemají „emocionální a psychologické konotace“. Skryté zprávy, symboly nebo metafory mohou vést k průlomu a porozumění chování a pocitů člověka.

Kdo používá arteterapii?

Arteterapie je vhodná pro děti, mladistvé a dospělé, kteří chtějí pomocí těchto technik hluboce prozkoumat a analyzovat problémy duševního zdraví, jako jsou: úzkost, deprese, závislost, žal, sebeúcta, stres. Arteterapie pomáhá také lidem se sebepochybováním. Nedávný výzkum naznačuje, že kreslení a psaní je prospěšné pro lidi s demencí a podle Harvardské lékařské fakulty může pomoci předcházet této nemoci.

 Pacienti s demencí nejsou jediní, jejichž zdraví těží z umění. Arteterapie se praktikuje s jednotlivci, skupinami nebo páry v poradnách, zdravotních střediscích, věznicích, seniorských centrech nebo sirotčincích.

V dnešní době je snadné koupit si sadu na malování "udělej si sám".. I když je nejlepší pracovat s terapeutem nebo arteterapeutem, můžete se také vypořádat se stresem sami z pohodlí domova.

Jak arteterapie uvolňuje stres.

Publikovaná studie společnosti Kaimal, Ray & Muniz, 2016, se zaměřuje na výhody arteterapie. Během 45 minut tvůrčí práce u dospělých došlo k poklesu hladin kortizolu. Kortizol je známý jako „stresový“  hormon, který pravidelně zvyšuje své hladiny v těle. Podle Psychology Today hladiny kortizolu v nebezpečných situacích stoupají, což vede k reakci na boj nebo útěk.

Studie zahrnovala dospělé ve věku od 18 do 59 let a k vytvoření svých uměleckých děl použila různé materiály, jako je barva, hlína a plsť. Jejich sliny byly testovány na hladiny kortizolu před a po hodinách umění. Rovněž byly před a po vyučování vyplněny dotazníky.

  Sedmdesát pět procent účastníků studie zjistilo významné snížení hladin kortizolu díky jejich kreativitě. U některých lidí se hladiny kortizolu nezměnily ani nezvyšovaly, ale to nemělo vliv na vzhled jejich uměleckých děl. Výzkum jasně ukazuje, že tvůrčí proces má pozitivní vliv na lidskou psychiku, protože mu umožňuje relaxovat. 

Jak arteterapie funguje?

Arteterapie je založena na přesvědčení, že tvorba uměleckých děl má terapeutickou hodnotu. Arteterapeuti absolvují speciální školení, aby v terapeutickém procesu „porozuměli barvám, struktuře a uměleckým prostředkům“ .

Terapeuti se učí rozpoznávat, jak jejich pacienti odhalují své myšlenky, emoce a psychické problémy. Psychoterapie spojená s uměleckou činností pomáhá člověku otevřít se změnám.

Co je malování podle čísel?

Lidé se bojí výsměchu, když jsou požádáni, aby namalovali obrázek, zvláště pokud to nikdy předtím neudělali. Terapie pomáhá tento problém odstranit. Ve světě arteterapie je zábava klíčem k úspěchu, protože zdůrazňuje zábavu a potěšení a odstraňuje stres a úzkost.

Arteterapii lze provádět i doma, dobrým řešením je sada Paint by Numbers. Toto je obrázek na plátně, který je rozdělen do sektorů, kde je každý z nich označen číslem odpovídajícím určité barvě. V takovém člověku je nezávisle vytvořen krásný obraz. Sady pro malování podle čisel můžete zakoupit, ony obsahují barvy, štětce, pokyny a plátno s obrazem.

Jak začít?

Nákup sady Malování podle čísel v současné době není problém. Vyrábí je mnoho společností. Naše nabídka je ale unikátní. Soupravy malování podle čísel obsahují vše, co potřebujete, abyste mohli začít.

 Naše obrazy na plátně jsou dodávány v lepenkové tubě, takže si před malováním nemusíte dělat starosti s poškozením nebo rozdrcením plátna. Naše sady obsahují vysoce kvalitní barvy a štětce, materiály pro zavěšení obrazu na zeď a pokyny. Navštivte náš internetový obchod a vyberte si sadu pro malování podle čísel.

Zkus to

Když už chápete, že malování odstraňuje spoustu problémů a hlavně stresu, není-li na čase zkusit malovat podle čísel? Pokud vás to bavilo jako dítě nebo dospívajícího, je pravděpodobné, že láska k této činnosti ve vás zůstala dodnes zachována.

Sme európsky výrobca

Veľmi rýchle dodanie do rôznych destinácií v Európe.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je vám k dispozícii 5 dní v týždni.

Záruka

Garantujeme 100% vrátenie peňazí, pokiaľ z akéhokoľvek dôvodu naše položky nespĺňajú všetky očakávania.